خبر جدید: پیشروی‌های مهم ارتش سوریه در شمال، مرکز و جنوب سوریه

[ad_1]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در سوریه، ارتش سوریه با همکاری نیروهای همپیمان خود به پیشروی میدانی مهمی در سه استان دیر الزور در شرق، حمص در مرکز و ریف دمشق در جنوب سوریه رسیدند.

در ریف دمشق یگان های پیاده نظام ارتش سوریه پس از سرکوب تروریست های جبهه النصره و سیطره بر منطقه قاسمیه در غوطه شرقی به دروازه النشابیه رسیدند که حد فاصل بین جنوب غوطه شرقی و غوطه شمالی است، غوطه شرقی شامل دیر العاصفیر و زبدین و پانزده روستای دیگر است که پیش تر به سیطره ارتش سوریه درآمده است.

یک مسئول امنیتی سوریه گفت: ارتش سوریه مواضع خود را در منطقه تثبیت کرده و زمینه را برای پیشروی نیروهای خود به سوی مواضع جلوتر و حمله به خطوط تحرکات تروریست ها در شمال به سمت دوما و به سمت جنوب را فراهم کرد، جایی که تروریست ها روزانه از آنجا به مواضع تثبیت شده ارتش حمله می کنند.

وی افزود: در عین حال ارتش سوریه حمله گسترده تروریست های جیش الاسلام و لشکر فجر الامه به حی العجمی و اداره مرکبات در حرستا را دفع کردند.

این منبع گفت: درصورتی که ارتش سوریه بتواند بر نشابیه مسلط شود، موانع پیشروی ارتش به سوی سه شهرک بزرگ غوطه شرقی یعنی دوما، عربین و سقبا برداشته می شود و این فاصله ۹ کیلومتری که فقط شامل کشتزارها و برخی روستاهای کوچک است نمی تواند بر پیشروی ارتش سوریه تاثیر چندانی بگذارد.

مسئول امنیتی سوریه گفت: در منطقه چشمه های آب الفیجه در وادی بردی در حومه غربی دمشق نیز ارتش سوریه از سه محور پیشروی کرد که از طرف شمال و جنوب ارتش سوریه توانست خود را به حریم منابع آب عین الفیجه نزدیک کند و از طرف شرق هم تا مسجد جامع ابوبکر الصدیق به سمت مسجد المدرسه پیش رفتند، یعنی مسیر اصلی که از شهرک عین الخضره تا منابع آب عین الفیجه کشیده شده است.

مسئول امنیتی سوریه گفت: یگان های ارتش سوریه هم اینک تنها ۲ کیلومتر تا منابع آب الفیجه فاصله دارند و خود را برای حمله به ۳۰۰ تا ۴۰۰ فرد مسلح در پیرامون منابع اب آماده می کنند.

پیشروی ارتش سوریه در جنوب غرب فرودگاه نظامی «تی فور» حمص

در مرکز سوریه ارتش با سیطره بر منطقه بئر الفواعره در حومه شرقی حمص به پیشروی مهمی در مبارزه با داعش در این منطقه دست یافته همزمان نیروهای ارتش سوریه به سمت روستای الطواله در جنوب فرودگاه نظامی T4 پیشروی کرده و خطوط کمک رسانی تروریست ها در جنوب غربی فرودگاه را قطع کردند تا بدین ترتیب مانع پیشروی یگان های ارتش سوریه از سمت جنوب غربی فرودگاه شوند.

منبع سوری گفت: تروریست ها مسیر منتهی به بئر الفواعره و مسیر منتهی به روستای الطواله را بمب گذاری کرده بودند که یگان های مهندسی نظامی اقدام به خنثی سازی مین ها و بمب ها و پاکسازی منطقه کردند.

 

این منبع گفت: تسلط ارتش سوریه بر روستاهای جنوب غرب فرودگاه فرصت تثبیت مواضع مهم ارتش سوریه را فراهم کرد این در حالی است که ارتش سوریه تا بعد از منطقه تیاس که ۲۰ کیلومتر تا شرق المحطه الرابعه فاصله دارد پیشروی کردند تا خود را به مفرق جحار رسانده و از آنجا عملیات نظامی به سمت روستاهای شرقی را آغاز کنند.

ارتش سوریه یک و نیم کیلومتر تا باز کردن جاده فرودگاه فاصله دارد

منبع امنیتی سوریه درباره اوضاع دیرالزور نیز گفت: ارتش سوریه همچنان حملات روزانه داعش به اطراف فرودگاه این شهر را دفع کرده و همزمان درگیری ها در محورهای مختلف نبرد در دیر الزور ادامه دارد.

وی افزود: ارتش سوریه همچنین به پیشروی های بیش تری در داخل منطقه المقابر (گورستان دیر الزور) دست یافته و هم اینک ۶۵ درصد این منطقه تحت تسلط ارتش سوریه است به گونه ای که درگیری ارتش سوریه با تروریست ها در این منطقه با فاصله کمی از یکدیگر جریان دارد و نیروهای سوریه تنها یک کیلومتر و نیم تا باز کردن مجدد مسیر فرودگاه فاصله دارند.

این منبع گفت: در شرق فرودگاه دیر الزور تروریست های داعش از ۲ روستای حویجه صقر و المریعیه، دیوار حائل شرق و شمال شرق فرودگاه را هدف می گیرند اما به دلیل عملیات های کمین ارتش سوریه در این منطقه تاکنون نتوانستند به هیچ پیشروی قابل ذکری دست بیابند.

انتهای پیام

[ad_2]

در هستی بلاگ برترین اخبار روز را مطالعه نمایید. جدیدترین و برجسته ترین اخبار روز را روزانه در هستی بلاگ مطالعه نمایید. برای مطالعه اخبار روز, می توانید هر روز به وب سایت هستی بلاگ مراجعه نموده و از جدیدترین اخبار روز بهرمند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *