رقابت آنتلرز

[ad_1]

خزر گوزن مارال گونه معروف گوزن قرمز است. این گونه در دریای خزر و رشته کوه قفقاز بومی است. یک بار در سراسر مناطق جنگلی البرز و زاگرس (آخرین بازماندگان دیده می شد در منطقه ارسباران حدود ۵۰ سال پیش) بسیار یافت و هم اکنون تنها در منطقه خزر در خصوص به شرق در پناهگاه حیات وحش دودانگه و پارک ملی گلستان در بر داشت.

گوزن قرمز خزر ( Cervus elaphus maral) burlier از گوزن اروپایی و تيغه آن دو ابرو است. نه یکی در نظر گرفته به عنوان مهم ترین کلید شناسایی 

تخریب زیستگاه

مارال (مارال) در نظر است به عنوان شامل گونه گوزن قرمز. ، البته برای ارتباط آن با belling roars گوزن را از طریق مناطق جنگلی reverberates معروف است. اما اوضاع برای آنها است. زیستگاه های اصلی خود را پراکنده یا بهتر فعالیت های انسانی تکه تکه می گویند. Marals به طور جدی با ورود که زیستگاه های حیاتی آن مضر است تأثیری نداشت. توزیع جغرافیایی آنها به دایرۀ شدت و اکنون آنها در بسیاری از مناطق از جنگل ترخیص کمیاب شد. زیستگاه آنها نیز توسط کشاورزان گرفته شد و حیوانات نیز به شکار غیر قابل کنترل قرار گرفتند.

اقتباس مارال است اقتباس خوبی برای مقابله با زندگی در شرایط سخت. به عنوان مثال، گوش های کوچک و دم کوتاه و کاهش سطح منطقه از طریق آن آنها ممکن است از دست خود حرارت بدن. گوزن قرمز اجتماعی حیوانات و درجه اول شبانه است. در انواع برگ و علف و گاهی اوقات در قارچ و توت خوردها.

حفاظت از رویای

در سال ۲۰۰۶، صندوق جهانی طبیعت (WWF) است انجام نظرسنجی به منظور ارزیابی امکان سنجی و بهره وری از گوزن reintroduction در پارک ملی Dilijan و رزرو Shikahogh در ارمنستان. تقویت کنترل بر poaching معدن و چریدن و اجرای فعالیت های حفاظتی ضروری است. این گونه در Dilijan پارک ملی رزرو Shikahogh و پارک ملی ارمنستان Arevik محافظت می شود. اما نسل گوزن به طور کامل در شمال غرب و غرب ایران با توجه به گزارش حدود ۵۰ سال و دور از دسترس انسان نابود.

با این حال، اختلاط ژنتیکی به عنوان یک نتیجه از معرفی گوزن از مناطق مختلف مشکل است که باید خطاب است. بیماری و انگل هم تأثير بر جمعيت گوزن قرمز. بیماری های تغذیه ای عوامل طبیعی، سايتوتوكسيسيتي ویروسی، باکتریایی و ب٠١ بیماریهای rickettsial عفونت بیماری بدخیم اكتبرستس، endoparasites برخی از بیماری های مهم است که آنها را تهدید می کند است.

گوزن نیز توسط کنه که در بدن آنها در تعداد زیادی زندگی می کنند گرفتار. خون از دست دادن آنها می تواند به مرگ در حیوانات ضعیف می شود. پلنگ، wolfs خرس های قهوه ای و مهم تر از انسان به عنوان تهدید اصلی برای آنها در نظر گرفته. جنگل های بکر و دست نخورده و زیستگاه می تواند بقای خود را تضمین کند اما به نظر می رسد که هیچ راهی وجود دارد آنها را به بازگشت به روش های قدیمی.

آهو

مبارزه با دو میل مارال می تواند رقابت برای زن یا قلمرو. آنتلرز خود در پایان زمستان ریخته و آنتلرز جدید رسیدن به رشد کامل در اواخر تابستان, مدت کوتاهی قبل از فصل rutting. وقتی مارال را آنتلرز رایگان از مخمل خود افسانه ای دعوا شروع می شود.

[ad_2]

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *